Alle 15- ja 17-vuotiaiden SM-kisojen käsiohjelma julkaistu

2.5.2019

Alle 15- ja 17-vuotiaiden SM-kisojen käsiohjelma on luettavissa myös sähköisesti. Suuret kiitokset kaikille seuramme juniorityötä tukeneille yrityksille mainosten myötä antamastanne tuesta!

Erityisen lämmin kiitos tämän käsiohjelman taitosta Helena Tuulaniemelle (Lions Club Rovaniemi/Napapiiri). Ilman Helenan apua emme voisi nyt ylpeinä julkaista jo kolmatta vuotta peräkkäin seuran omin voimin kerätyistä mainoksista ja OAK:n juniorityöstä kertovista jutuista koostuvaa käsiohjelmaa.

Käsiohjelmia on saatavina kisaviikonloppuna 4.-5.5. Santasport Lapin Urheiluopistolla. Painonnosto on tietenkin parasta paikan päällä. Tervetuloa katsomaan Suomen parasta junioripainonnostoa Santasportin isoon urheiluhalliin! Kilpailut alkavat molempina päivinä klo 11. Kilpailuihin on vapaa pääsy ja kahvio on toiminnassa.