MEDIAKORTTI alle 15- ja 17-v. SM-kisoihin 4.-5.5.2019

16.4.2019

TUOTAMME SEURAN OMIN VOIMIN ALLE 15- JA 17-VUOTIAIDEN SM-KISOIHIN KÄSIOHJELMAN, JOHON MYYMME MAINOSTILAA. KÄSIOHJELMAN TUOTOT KÄYTETÄÄN SUORAAN OAK:N JUNIORITYÖN TUKEMISEEN.

Rovaniemeläinen painonnoston erikoisseura Ounasvaaran Atleetti Klubi järjestää Rovaniemellä Santasport Lapin Urheiluopistolla 4.-5.5.2019 suomalaisen painonnostohistorian ensimmäiset alle 15- ja 17-vuotiaiden painonnoston SM-kilpailut. Koskaan aiemmin ei ole nimittäin järjestetty SM-kilpailuja alle 15-vuotiaiden ikäluokassa!

Kilpailuihin osallistuu muun muassa viime vuoden alle 15-vuotiaiden työnnön EM-kultamitalisti Aino Luostarinen (tempauksessa ja yhteistuloksessa EM-hopeaa) ja alle 15-vuotiaiden EM-pronssimitalisti Hanno Keskitalo. Myös vuoden 2019 yleisen sarjan naisten suomenmestari (sarjassa alle 45-kiloiset) Viivi Raudasoja nousee Santasportin ison urheiluhallin painonnostolavalle. Kaikki kolme lahjakasta nuorta edustavat järjestävää seuraa, joka oli paras alle 17-vuotiaiden SM-joukkue 2017 ja 2018. Ounasvaaran AK panostaa vahvasti lasten ja nuorten painonnostoharrastukseen ja monipuoliseen liikuntaan. Tässä työssä Teidän tukenne on avainasemassa.

Tutustu oheiseen Mediakorttiin ja mainostiloihin ja varmista paikkasi historiallisten junioreiden SM-kisojen käsiohjelmassa!

Tiedustelut: harri.norberg(at)gmail.com; p. 0500 343 303