OAK:n VUOSIKOKOUS la 16.3.2019 klo 16

8.3.2019

Ounasvaaran Atleetti Klubi ry:n sääntömääräinen VUOSIKOKOUS pidetään lauantaina 16.3.2019 klo 16 alkaen Santasport Lapin Urheiluopistolla Rovaniemellä. Kokouspaikka on kokoustila VOIMA. Kulku kokoustilaan Santasportin päävastaanoton jälkeen portaat ylös toiseen kerrokseen.

Käsitellään sääntöjen määräämät asiat. Lisäksi kokouksessa käsitellään seuran hallituksen esitys yhdistyksen sääntöjen muuttamisesta.

Keskustellaan samalla myös seuran kuluvan ja tulevan vuoden toiminnan keskeisistä asioista (mm. seuran järjestämät alle 15- ja 17-vuotiaiden SM-kilpailut 4.-5.5.2019 ja nuorten EM-kilpailut Rovaniemellä syyskuussa 2020). Tule mukaan ideoimaan ja vaikuttamaan seuran toimintaan.

Kaikki OAK:n jäsenet, niin juniorit kuin aikuisetkin, lämpimästi tervetuloa. Kahvia ja pullaa on tarjolla.

t: OAK:n hallitus