Vuoden 2021 parhaiden valinnat

18.3.2022

Ounasvaaran Atleetti Klubin hallitus on huomioinut vuoden 2021 osalta seuraavat seuran urheilijat ja toimijat. Kiertopokaalit ja diplomit jaetaan seuran vuosikokouksen yhteydessä 19.3. klo 12 alkaen Lapin Urheiluopiston kokoustila Rovassa. Jos joku palkituista ei pääse paikalle vuosikokoukseen, niin palkintoja voidaan jakaa myös seuran yhteisharjoituksessa klo 15-17, tai myöhemmin muussa sopivassa yhteydessä.

Vuoden 2021 parhaat:

- naisurheilija: Aino Luostarinen

- miesurheilija: Hannes Keskitalo

- alle 20v naisurheilija: Viivi Körkkö

- alle 20v miesurheilija: Väinö Suoniemi

- alle 17v tyttö: Saara Postila

- alle 17 v poika: Konsta Suoniemi

- juniorityttö: Kaisa Rautio

- junioripoika: Hannes Pränni

- tsemppiurheilija: Jaakko Kemppe

- Masters-urheilija: Eija Selkälä

- vuoden juniorivalmentaja: Kimmo Ulvas

- vuoden toimihenkilöt: Jenna Timonen-Nissi ja Raija Moilanen

- vuoden teko: Nuorten EM-kilpailujen järjestäminen